NIEBIESKI ROWER  i  TO TU
  » sztuka, antyki i galeria na Starym Rynku w Bielsku-Białej

 

Barbara Felusiak-Zawada
"Impresja z ratuszem"
39 x 58 cm (z oprawą 63 x 81 cm)

sprzedane

Barbara Felusiak-Zawada

"Impresja z ratuszem"


  • 39 x 58 cm (z oprawą 63 x 81 cm)
  • pastel / papier
  • sygn. p.d.

 


Barbara Felusiak-Zawada (ur. 4 grudnia o godz. 6.00 rano w Wieruszowie, Roku Pańskiego znanego tylko autorce) - absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, przez lata pracowała jako pedagog, równocześnie zajmując się aranżacją wnętrz i projektowaniem mody. Jej kreacje były prezentowane m.in. na presitżowym pokazie karuzela Cooltury w Świnoujściu oraz w Telewizji Polsat.

Barbara Felusiak-Zawada, jako projektantka wyróżniała się dużą niezależnością i odpornością na wszelakie trendy modowe. Projekty wykonywała kierując się wyłącznie własnym poczuciem stylu, co sprawiło, że jej niemal ekstrawaganckie, zupełnie inne od pozostałych stylizacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. To zaprowadziło ją na jeden z pokazów, na którym otrzymała za zadanie ubranie Miss Polski w kreację swojego projektu. Podczas ubierania tej pięknej kobiety, dopinając na szyi element stylizacji, wyczuła pod palcami męską krtań. Okazało się, że ubierała urodziwą modelkę, która wcześniej była mężczyzną. Projektantka wspomina to do dziś, jako szczególne emocjonalne przeżycie.

Po jakimś czasie artystka zrezygnowała ze swojej pracy stylistki, poświęcając się wychowaniu dzieci i rodzinie. Po latach bycia "Matką Polką", w swoim artystycznym niepokoju, Barbara Felusiak-Zawada powróciła do pracy twórczej.

Jest autorką akcji plastycznych realizowanych z młodzieżą w przestrzeni publicznej: "Smok recyklingu", "Metamorfozy", "Nawet smoki umierają", a indywidualnie para się malarstwem w technice pasteli.