NIEBIESKI ROWER  i  TO TU
  » sztuka, antyki i galeria na Starym Rynku w Bielsku-Białej

 

Krzysztof Krzysztof
"Porwanie"
70 x 100 cm

4500

Krzysztof Krzysztof

"Porwanie"


  • 70 x 100 cm
  • olej / płótno
  • sygn. l.d.

 


Krzysztof Krzysztof (ur. w 1980 r. w Bielsku-Białej) - rzeźbiarz, malarz, performer, pedagog, absolwent liceum im. Kenara w Zakopanem, ASP w Warszawie, Universität der Künste w Berlinie, studium pedagogicznego, Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.

Badacz na polu dynamiki grupy i sztuki w przestrzeni publicznej. Pracuje również nad eksperymentami w obszarze videoart. Skupia się nad parametryzacją postrzegania zjawisk artystycznych i rozwiązywania konfliktów. Postawienie „Zarathustry” w Krakowie i stanowczy sprzeciw mieszkańców tego miasta stały się inspiracją do podjęcia przewodu doktorskiego na irlandzkim Uniwersytecie w Ulsterze.

Dr Krzysztof Krzysztof w przeszłości podejmował działania na polu wzornictwa artystycznego i sztuk wizualnych. W swoim bogatym dorobku twórczym nawiązał współpracę z prestiżową galerią Jana Krugiera. W trakcie pobytu słynnego marszanda w stołecznym hotelu Bristol, Krzysztof Krzysztof otrzymał zadanie przekazania jemu katalogów czołówki warszawskiej awangardy. W przypływie emocji Jan Krugier wyrzucił przez okno hotelu stertę przyniesionych katalogów i zapytał doręczyciela o to, czym się zajmuje. Takie były okoliczności poznania i nawiązania trwającej do śmierci Jana Krugiera współpracy z dr. Krzysztofem.

Artysta podejmował współpracę z wieloma instytucjami, także w zakresie pedagogiki. Obecnie jest wykładowcą uniwersyteckim w Instytucie Psychologii krakowskiej Akademii Ignatianum. Bierze czynny udział w wielu konferencjach, wykładach i jest autorem publikacji naukowych. W dorobku swoim Krzysztof Krzysztof zrealizował 14 ekspozycji indywidualnych, wziął udział w 26 wystawach zbiorowych, 14 festiwalach filmowych i jest autorem 9 projektów w przestrzeni publicznej w kraju i za granicą. Jest laureatem 17 nagród i stypendiów.